Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Dôležitý oznam!

Práve sa nachádzate na starom webovom sídle Prešovského samosprávneho kraja po-kraj.sk, ktorý slúži na archívne účely.

Všetky aktuálne informácie nájdete na novej adrese: www.psk.sk
 

 

 
Späť

Povodne: kríza opäť v okrese Bardejov

Cestári monitorujú tri neprejazdné úseky ciest

Neprestávajúce dažde v Prešovskom kraji neustále komplikujú a zhoršujú situáciu na cestách II. a III. triedy. Po dnešnej noci je najhoršia situácia v okresoch Bardejov, Prešov a Stará Ľubovňa.

V súčasnosti máme predbežne informáciu o troch neprejazdných úsekoch ciest v Prešovskom kraji: Ide o cestu č. III/543016 medzi obcami Lukov a Livov, kde voda zobrala zhruba 20 m kompletnej konštrukcie cesty v celom šírkovom priereze. Pritom na tejto ceste bola položená nová vozovková vrstva v rámci odstraňovania povodňových škôd pred dvoma rokmi – v roku 2008.

Neprejazdná je aj cesta č. III/54517 medzi obcami Bogliarka – Kríže. Ide zhruba o 40 metrový úsek kompletnej konštrukcie cesty v celom šírkovom priereze.

Zlá situácia je na ceste č. III/54318 - medzi obcami Livov a Livovská Huta. Tam je to mimoriadne komplikované, pretože cestári sa tam nemôžu dostať a tým pádom ani zmapovať stav. Podľa informácie z povodňovej komisie, ktorá sa konala ráno o 8. hodine v Bardejove, už sa nedá prejsť ani medzi týmito obcami.

V okrese Prešov stúpa Torysa priamo v meste a neprejazdný je úsek z Fintíc.
V okrese Ľubovňa je najhoršia situácia v obci Čirč, kde navážajú lomový kameň. Postihnuté sú obce Kolačkov, Nová Ľubovňa, Jakubany, Ľubotín, Plavnica a Šambron.

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) už koncom minulého týždňa vyčíslila prvotné odhady škôd a nákladov vynaložených na zabezpečovacie práce na viac ako 2,1 mil. eur. Išlo však o prvé čísla. Situácia sa odvtedy výrazne zhoršila, takže náklady podstatne stúpnu.
Koncom minulého týždňa evidovali cestári štyri havarijné stavy na cestnej sieti – zosuv na ceste II/537 Vyšné Hágy - Štrbské Pleso, zrútenie svahu medzi obcami Mníšek nad Popradom – Káče – Medzibrodie na ceste č. III/54112 a zosuvy pred obcami Ruská Poruba (cesta č. III/55413) a Lomné (cesta č. II/556). K tomu pribudnú spomínané oblasti v troch okresoch, ktoré sú postihnuté v posledných dňoch.

O aktuálnom vývoji situácie budeme priebežne informovať. Presné vyčíslenie škôd bude spracované po ukončení trvania havarijných a mimoriadnych situácií v závislosti od vývoja počasia.

Prešovský samosprávny kraj spravuje spolu 2 438 kilometrov ciest II. a III. triedy. Kraj postihujú povodne a iné prírodné katastrofy v posledných rokoch pravidelne. Od roku 2004, kedy samosprávny kraj prevzal komunikácie do svojej pôsobnosti, povodňové škody dosiahli takmer 17 miliónov €.

***

Prešov 2. júna 2010

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 02.06.2010 / Aktualizované: 09.08.2010 HoreTlačiť