Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

PSK vyhlási najúspešnejších športovcov za rok 2008

Kto sa stane najúspešnejším športovcom Prešovského kraja?  

V Prešove sa vo štvrtok 5. februára uskutoční v poradí už šiesty ročník vyhlásenia najúspešnejších športovcov a športových kolektívov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2008. Podujatie organizuje Prešovský samosprávny kraj (PSK). Odborným garantom je Krajské športové centrom v Prešove.

Organizačný výbor už sumarizuje dosiahnuté výsledky, riadi sa pritom zaužívanými regulami a na základe toho zostaví jednotlivé rebríčky. Prvoradou podmienkou zaradenia do ankety je klubová príslušnosť športovcov v Prešovskom kraji. Potom sa do úvahy berú výsledky na najvýznamnejších svetových, európskych a domácich podujatiach.

V porovnaní s predošlými piatimi ročníkmi sa odborná komisia rozhodla nevyhlásiť najúspešnejšieho jednotlivca a ďalších do TOP 10 za rok 2008, ale ocení desať najúspešnejších športovcov kraja bez určenia poradia a najúspešnejšie tri kolektívy dospelých a mládeže.

Do okruhu kandidátov na ocenenie určite patria tatranskí klasickí lyžiari, reprezentanti Martin Bajčičák a Ivan Bátory, či sánkar Jozef Ninis. Hádzanári Tatrana Prešov Radoslav Kozlov, Radovan Pekár, Tomáš Mažár, Alexander Radčenko, Peter Tumidalský, úspešní volejbaloví reprezentanti Chemes Humenné Miroslav Jakubov, Roman Ondrušek, automobilový pretekár Slovakia Rally Systému Igor Drotár, ale aj futbalisti 1.FC Tatran Prešov Ján Šafranko, Jaroslav Prekop, David Čep, Peter Katona, či popradskí hokejisti Arne Kroták, Miroslav Šimonovič, Michal Segľa.

Po prvýkrát v tomto roku dvomi zvláštnymi oceneniami za pozoruhodné výkony ocení športovcov aj predseda PSK Peter Chudík. „Už dlhšie cítim potrebu morálne oceniť aj tých, ktorí bodovom hodnotení nezískali dostatočný počet bodov, ktorý ich zaradí medzi najúspešnejšiu desiatku, ale napriek tomu dosiahli prenikavý úspech, ktorý stojí za povšimnutie. Prezradím len toľko, že obe tieto ocenenia poputujú na hokejistom,“ skonkretizoval P. Chudík.

Najúspešnejším športovcom Prešovského samosprávneho kraja za rok 2007 bol kulturista Andrej Hlinka zo Starej Ľubovne, v rokoch 2006 a 2005 Martin Bajčičák (bežecké lyžovanie) zo Štrbského Plesa. Za rok 2004 si toto ocenenie prevzal nohejbalista Marek Tomčišák z Humenného a v roku 2002 bola najúspešnejšou športovkyňou Eva Svjanteková (silový trojboj) z Bardejova.

 

***

 

Prešov 30. januára 2009

 

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 03.02.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť