Dopravcovia PSK dezinfikujú prímestské autobusy

Cestujúcich žiadajú, aby používali pri platbe karty

Doprava

Zdravie cestujúcich je pre dopravcov prímestskej autobusovej dopravy na prvom mieste. Preto prijal niekoľko opatrení.

Zmluvní dopravcovia PSK, ktorí zabezpečujú dopravnú obslužnosť obyvateľov žijúcich v Prešovskom kraji (SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné a Bus Karpaty), vykonávajú potrebné úkony k zabezpečeniu bezpečnej dopravy.

Dopravcovia autobusy dezinfikujú, a to najmä madlá a povrchy, u ktorých môže dôjsť k styku s pokožkou človeka. Taktiež dezinfikujú priestory pre vodičov a interiér. Ten sa dezinfikuje ozónom tzv. ekologické čistenie.

Vodiči majú k dispozícii dezinfekčný prostriedok na umývanie podláh autobusov, tiež sú vybavení ochrannými rúškami a antibakteriálnymi gélmi. Počas dňa vodiči disponujú dezinfekčnými prostriedkami, ktorými čistia madlá a podlahy autobusov medzi jazdami, kedy sú mimo garáží.

Dopravcovia zároveň žiadajú cestujúcich, aby pre svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných cestujúcich používali bezhotovostnú platbu dopravnou čipovou kartou alebo bankomatovou kartou. Aj takýmito krokmi môžu cestujúci prispieť k zvýšeniu svojej bezpečnosti.

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
tel: 051/7081 135