Výzva na neporušovanie karantény od Slovenskej pošty

Oznam Slovenskej pošty

Koronavírus

Sociálne dávky pošta ľuďom v karanténe nevypláca

Zákazníkov, ktorí sú v karanténe Slovenská pošta žiada, aby podmienky karantény rešpektovali.

Ak ste v karanténe, nevychádzajte z domu a v žiadnom prípade nechoďte na pobočku pošty. Na svojom dome, schránke alebo zvončeku uveďte, že ste v karanténe. Za porušenie karantény hrozí pokuta vo výške 1 659 eur.

Slovenská pošta nevypláca ľuďom v karanténe sociálne dávky v hotovosti do vlastných rúk. Obyvateľ musí počkať na prebratie sociálnej dávky do času, kedy ukončí karanténu, resp. kým sa situácia upokojí.

Pošta upozorňuje: "Nepreberajte ani vaše zásielky. Poštári vám do schránky automaticky vložia tzv. žltý lístok, teda oznámenie o uložení zásielky. Zásielka vás počká na pošte viac ako 18 dní. Doba uloženia zásielok na pošte je predĺžená o 14 dní navyše."

Info o vyplácaní dôchodkov

Doručovanie dôchodkov do vlastných rúk pokračuje.

"Žiadame obyvateľov, aby dodržiavali ochranné opatrenia, nosili ochranu úst a nosa, prípadne používali vlastné pero. Samotné prebratie peňazí je bezkontaktné. Doručovateľ odstúpi pri odovzdávaní dôchodku. Doručovatelia nechodia do vnútra domovov", informuje Slovenská pošta.

Zákazníkov, ktorí sú v karanténe žiada, aby podmienky karantény striktne dodržiavali a neotvárali dvere jej doručovateľom a nechodili na pobočky.

Otváracie hodiny na jednotlivých pobočkách pošta individuálne prispôsobí podľa vývoja situácie. Informácie budú aj na výveskách pôšt, na internetovej stránke, na facebooku, v mobilnej aplikácií.

Pri informovaní obyvateľov spolupracuje Slovenská pošta aj s mestskými a miestnymi úradmi.

Publikované: 20.03.2020 / Aktualizované: 23.03.2020 HoreTlačiť