Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

ERASMUS+ na SPŠ v Snine

Implementácia ďalšej aktivity na SPŠ v Snine

Školstvo

Dvaja zamestnanci Strednej priemyselnej školy v Snine, Ing. Michal Roman a Ing. Mirko Semjon, vycestovali v rámci projektu ERASMUS+ na aktivitu jobshadowing v Málage v Španielsku.

Začala sa implementácia ďalšej aktivity v rámci programovacieho obdobia, do ktorého naša škola vstúpila s pridelením AKREDITÁCIE NA ERASMUS na obdobie od 1. marca 2021 do 31. decembra 2027 a s CERTIFIKÁTOM ZNAČKY EXCELENTNOSTI  platným do 29. februára 2024.

Cieľom jobshadowingu - pozorovania pri práci - v termíne od 7. augusta do 13. augusta 2023 bolo využívanie metód a foriem vyučovania od návrhu technického riešenia problému až po praktickú realizáciu produktu vytvoreného v procese vyučovania.

Cieľom bol rozvoj profesionálnych kompetencií prostredníctvom participatívneho pozorovania.

Konkrétnym cieľom stáže bolo v zahraničnej firme a v praxi nadobudnutie odborných poznatkov z oblasti strojárstva, programovania, kontroly a merania.

Výsledkom je profesionálny a osobnostný rast zamestnancov na základe získaných zručností a kompetencií, nový štýl a prístup vo vyučovaní, medzinárodné konzultácie s odborníkmi z praxe, aplikácia nových technológií a inovácií, posilnila sa európska dimenzia učenia sa.

Za úspešné absolvovanie jobshadowingu pedagogickí zamestnanci našej školy získali Certifikáty a dokument Europass - mobilita.

Nadviazala sa spolupráca s novým zahraničným partnerom – so spoločnosťou PROCAD - MALAGA.

Ing. Michal Roman
manažér projektu