Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Združené investície pomáhajú športu v regióne

Kraj a Prešovská univerzita obnovia športový areál

Tlačová správa

Univerzitný športový areál v Prešove prejde komplexnou rekonštrukciou. Stane sa tak vďaka združenej investícii Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a Prešovskej univerzity (PU) v Prešove. Dohodu o zlúčení finančných prostriedkov podpísali 5. marca na pôde krajskej samosprávy predseda PSK Milan Majerský a rektor PU Peter Kónya.

Univerzitný viacúčelový športový areál Prešovskej univerzity na Ul. 17. novembra bude financovaný formou združenej investície vo výške viac ako 600 tisíc eur. Zámer ešte vlani odobrilo Zastupiteľstvo PSK, ktoré teraz zaktualizovalo vklad krajskej samosprávy. PSK do združenia vloží 410 tis. eur, podiel PU bude predstavovať sumu takmer 207 tis. eur.

„Touto združenou investíciou chceme jasne a zreteľne deklarovať, že nám záleží na študentoch v našom kraji. Chceme, aby tu mladí ľudia študovali, aby neutekali z nášho kraja, ale aby sa tu dostali ku kvalitnému vzdelávaniu, stabilizovali, založili si rodinu, žili a vychovávali svoje deti. Som presvedčený, že aj tento krok k tomuto rozhodnutiu napomôže,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Ako dodal, zrekonštruovaný areál by mali využívať nielen vysokoškoláci, ale aj mladí ľudia a študenti základných a stredných škôl.

„Chcem sa poďakovať predsedovi PSK, ako aj celému Zastupiteľstvu PSK, že sa kladne postavili k našej požiadavke na podporu tohto zámeru, ktorý bude slúžiť jednak univerzite, ale aj mestu a celému Prešovskému kraju. Prešovská univerzita je jedinou verejnou vysokou školou na území tohto kraja, ktorá vychováva budúcich odborníkov predovšetkým pre potreby rôznych oblastí spoločenského života v Prešovskom kraji, preto sa teším tejto spolupráci,“ zdôraznil rektor PU Peter Kónya, ktorý verí, že univerzita bude s PSK úspešne kooperovať aj naďalej.

Súčasťou vybudovaného areálu bude atletická dráha vrátane tribúny so sedadlami a infraštruktúry pre ľahkú atletiku so sektorom pre vrh kladivom a guľou, skok do výšky aj do diaľky. Pribudne multifunkčné ihrisko pre rôzne športové aktivity, tenisové ihrisko a ihrisko pre plážový volejbal. Pred začatím stavebných prác dôjde k vybúraniu jestvujúcich stavebných prvkov na terajšej atletickej dráhe a jestvujúceho schátraného oplotenia vrátane provizórnych betónových plôch. Novozrekonštruovaný areál bude celý oplotený a osvetlený úspornými svietidlami. Navrhované technické riešenie spĺňa štandardy, ktoré sú určené pre športoviská.

S rekonštrukčnými prácami sa začne v najbližšom období tak, aby bola obnova areálu dokončená najneskôr do začiatku najbližšieho akademického roka. Náklady na prevádzku a údržbu budú hradené z rozpočtu PU.

Prešovský samosprávny kraj pomocou združených investícií už pomohol vybudovať alebo zrekonštruovať viaceré športoviská v kraji. Za posledných 15 rokov investoval na tento účel takmer 2,8 miliónov eur. Vďaka spoločnej iniciatíve a združeným financiám sa podarilo vybudovať viacúčelové ihriská v Lipanoch, Sabinove, Giraltovciach, futbalové ihriská s umelým trávnatým povrchom v Starej Ľubovni, Snine či v Humennom či dokonca lyžiarsky bežecký areál na Štrbskom Plese. Doteraz najväčšou investíciou bolo vybudovanie tréningovej športovej haly s umelou ľadovou plochou v Prešove – PSK Aréna, kde kraj vynaložil takmer 800 tis. €.

***

 

V Prešove 6. marca 2018

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK

Fotogaléria

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 06.03.2018 / Aktualizované: 06.03.2018 HoreTlačiť