Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Hodnotenie INEKO - nemocnice 2017

Ľubovnianska nemocnica - najlepšia všeobecná nemocnica roka 2017!

Ľubovnianska nemocnica sa stala najlepšou všeobecnou nemocnicou roka 2017. Vyplýva to z najnovšieho hodnotenia INEKO, ktoré zverejnilo dnes svoje výsledky. 
V aktuálnom rebríčku sa nedali zahanbiť ďalšie všeobecné nemocnice (8) na území Prešovského samosprávneho kraja. Tie sa umiestnili do 12. miesta z celkovo 30 hodnotených nemocníc na území Slovenska.

V kategórii všeobecných nemocníc jednoznačne obhájila ocenenie Nemocnica roka 2017 Ľubovnianska nemocnica, n.o., čím dosiahla už tretie víťazstvo v rade. Tretiu pozíciu obsadila štátna Nemocnica Poprad, a.s., ktorá si potvrdila svoje vlaňajšie umiestnenie. Skokanom roka sa stala Nemocnica Snina, s.r.o., keď si medziročne polepšila o 15 priečok a vyšplhala sa až na 9. miesto.

Nemocnica zo Starej Ľubovne, ktorej zakladateľom je Prešovský samosprávny kraj, si aj po roku udržala vo všetkých štyroch hodnotených základných kategóriách ukazovateľov vysoko nadpriemerné skóre, čo sa nepodarilo žiadnej zo všeobecných nemocníc. Ľubovnianska nemocnica má veľmi spokojných pacientov, ktorí si už na dobré umiestnenia nemocnice zvykli a zvyšujú svoje nároky, ale v porovnaní s ostatnými nemocnicami sa nesťažujú často. Nemocnica má nízku úmrtnosť po operačných výkonoch, po mozgovo-cievnych príhodách a tiež aj na oddelení po preložení z JIS-ky. Výrazne bodovala aj pre nízku potrebu rehospitalizácií a reoperácií pacientov.

Ľubovnianska nemocnica je najtransparentnejšou nemocnicou vo svojej kategórii a pýšiť sa môže aj výbornými hospodárskymi číslami, ktoré medziročne ešte viac vylepšila.

***

Prešov 23. októbra 2017

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK

Súvisiace odkazy

Fotogaléria

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 23.10.2017 / Aktualizované: 23.10.2017 HoreTlačiť