Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Cestári majú novú techniku

A to v hodnote 600-tisíc eur

Tlačové správy

Vozový park Správy a údržby ciest PSK sa rozšíril o 14 kusov techniky. Do konca roka by mali pribudnúť ďalšie stroje pre cestárov.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pokračuje v obnove cestárskej techniky. Do vozového parku Správy a údržby ciest PSK pribudlo 14 kusov strojov v hodnote 600-tisíc eur. Pre cestmajsterstvá SÚC PSK bolo dodaných deväť kusov nákladných vozidiel do 3,5 tony typu valník. Využívať ich budú cestári v Giraltovciach, Stakčíne, Medzilaborciach, Tatranskej Štrbe, Kežmarku, Nižnej Šebastovej, Spišskej Starej Vsi, Svidníku a vo Vranove nad Topľou.

Do užívania boli odovzdané aj dva kusy ťahačov s návesmi pre asfaltérsku čatu pre oblasť Prešov a dva kusy rýpadiel (traktorbagrov) pre cestmajsterstvá Nižná Šebastová a Poprad. Oblasť Prešov si okrem iného prilepšila aj o zametacie vozidlo. Mechanizmy budú cestári využívať počas celého roka na údržbu ciest II. a III. triedy v Prešovskom kraji.

V tomto roku by mali do vozového parku SÚC PSK pribudnúť tiež čelné nakladače, snehové radlice, posypové nadstavby, zálievková súprava, traktorové kosačky (9 ks), posypové nadstavby pre traktor s čelne nesenou radlicou (6 ks), tri signalizačné vozíky a dve bariérové kosačky. Počas zimnej údržby sa očakáva aj dodanie 9 ks posypových vozidiel s radlicami. Celkové investície do cestárskej techniky v roku 2020 predstavujú sumu 5,36 milióna eur.

V Prešove dňa 21. októbra 2020

Lea Heilová

Facebook Youtube

E-mail: hovorca@psk.sk