Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

PSK obmedzuje posilové spoje na internáty a z internátov

Ostatné školské spoje budú jazdiť bezo zmien

Tlačová správa

Prevádzka piatkových a nedeľňajších posilových autobusových spojov pre žiakov stredných škôl bude prerušená. Zmeny nastanú už tento týždeň.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pristupuje k prerušeniu posilových spojov prímestskej autobusovej dopravy, ktoré zabezpečujú návoz žiakov a študentov na a z internátov. K zmene by malo dôjsť už od piatka 23. októbra.

Prerušenie sa vzťahuje na piatkové posilové spoje, ktoré zabezpečujú zvoz žiakov z internátov a nedeľňajšie posilové spoje, ktoré sú určené prioritne pre žiakov dochádzajúcich na internáty. Samospráva tak reaguje na zavedenie dištančnej formy výučby pre žiakov stredných škôl a študentov vysokých škôl. Prerušenie prevádzky uvedených posilových spojov v SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné a BUS Karpaty avizuje až do odvolania.

Župa zároveň ubezpečuje cestujúcich, že na ostatných spojoch momentálne nedochádza k žiadnym zmenám. Ďalšie prípadne úpravy cestovného poriadku budú závisieť od aktuálnej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 a odporúčaniami nezávislého koordinátora verejnej dopravy IDS Východ.

V Prešove dňa 21. októbra 2020

Lea Heilová

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová