Zastupiteľstvo PSK sa uskutoční online

Poslanci sa spoja prostredníctvom svojich počítačov 19. októbra

Tlačová správa

V poradí 23. zastupiteľstvo prešovskej župy bude prebiehať prostredníctvom videokonferencie. Poslanci sa budú zaoberať 28 bodmi rokovania.

Najbližšie zasadnutie Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa uskutoční v pondelok 19. októbra. Krajskí poslanci však nebudú rokovať klasicky vo Veľkej zasadačke Úradu PSK, ale pripoja sa prostredníctvom svojich počítačov. Zastupiteľstvo sa uskutoční online.

Začiatok zasadnutia je naplánovaný na obvyklý čas o 10.00 hod. Poslancov čaká 28 bodov rokovania. Zaoberať sa budú piatou úpravou rozpočtu, zmenou názvu Šarišskej galérie v Prešove či regionálnou stratégiou výchovy a vzdelávania v stredných školách PSK na ďalší školský rok.

V programe rokovania je aj operačný plán zimnej služby v PSK, návrh strategicko-plánovacích regiónov na území PSK či informatívna správa o príprave Kohéznej politiky po roku 2020.

Okrem iného budú krajskí poslanci schvaľovať predloženie žiadostí o nenávratný finančný príspevok, spolufinancovanie a následnú realizáciu pre dopytovo-orientové projekty v rámci výzvy IROP. Týka sa to troch škôl v PSK – SOŠ elektrotechnickej v Poprade v Matejovciach, Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v Prešove a Spojenej školy v Starej Ľubovni.

V Prešove dňa 16. októbra 2020

Lea Heilová