Nadácia PSK pre podporu rodiny opäť pomáhala

Prerozdelila viac ako 19-tisíc eur

Tlačová správa

Spolu 29 rodín z desiatich okresov Prešovského kraja má dôvod na radosť. Nadácia PSK pre podporu rodiny im na svojom poslednom zasadnutí rozdelila viac ako 19-tisíc eur. Prím medzi žiadosťami mali opäť rehabilitačné pobyty.

Nadácia PSK pre podporu rodiny opäť rozdeľovala financie pre ľudí v núdzi. Celkovo 29 žiadateľom z desiatich okresov Prešovského kraja rozdelila 19 210 eur. Najviac ich bolo z okresu Prešov.

Nadácia pomohla desiatim rodinám z okresu Prešov, šiestim rodinám z okresu Poprad, trom z okresu Snina, ale aj dvom rodinám z okresov Svidník, Sabinov a Kežmarok. Pomocnú ruku podala aj po jednej rodine z okresu Stropkov, Humenné, Vranov nad Topľou a Stará Ľubovňa.

Väčšina finančných prostriedkov je určených na rehabilitačné pobyty pre deti, tiež na školské potreby či na zabezpečenie základných životných potrieb – stravu, ošatenie či bývanie. Žiadatelia sa obracali na nadáciu aj s požiadavkami o peňažnú pomoc na invalidný vozík, delfinoterapiu, génovú terapiu v USA či liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku. Najnižšia pridelená suma predstavovala 200-eurový finančný príspevok, najvyššia 1000-eurový.

Nadácia PSK pre podporu rodiny prerozdelila za dva roky svojho pôsobenia vrátane poslednej pomoci takmer 120-tisíc eur. Pomoc smerovala rodinám, ktoré sa ocitli v sociálnej, zdravotnej, ekonomickej či existenciálnej núdzi. Tie sa môžu obrátiť na nadáciu počas celého roka. Viac informácií nájdu žiadatelia na www.nadacia-psk.sk.

V Prešove dňa 18. septembra 2020

Lea Heilová