PSK bude znovu vakcinovať z ulice, najbližší víkend ale neočkuje

Najbližší víkend ale neočkuje

Tlačová správa

Počas najbližšieho víkendu vás v krajských veľkokapacitných centrách a v obchodných centrách vakcínou proti koronavírusu nezaočkujú. V teréne nebude ani výjazdová očkovacia služba Prešovského samosprávneho kraja. Kraj opätovne spustí očkovanie po ukončení návštevy pápeža na Slovensku, okrem iného znovu z ulice, tentoraz v Humennom.

Dôvodom pozastavenia očkovacej služby Prešovského samosprávneho kraja (PSK) cez víkend 11. – 12. septembra je návšteva pápeža Františka na Slovensku a sústredenie kapacít na materiálno-technické zabezpečenie jeho apoštolskej cesty v Prešovskom kraji a v Prešove. Krajská samospráva sprístupní očkovanie proti koronavírusu pre všetkých záujemcov až v závere nasledujúceho týždňa a  víkendu (17. – 19. 9.), a to bez potrebnej registrácie, prípadne s registráciou cez vlastný portál psk-ockovanie.sk. Záujemcovia by mali jednodávkovú vakcínu Janssen na počkanie dostať v nedeľu 19. 9., a to  znovu v obchodných centrách Eperia Prešov a Max Poprad. Vakcína proti ochoreniu Covid-19 bude záujemcom podaná aj  prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby  v obciach, individuálne v domácnostiach a znovu aj z ulice.

PSK tento víkend neočkuje_upútavka

Kraj ho zrealizuje počas troch dní od piatku 17. septembra do nedele 19. septembra v meste Humenné v spolupráci s miestnou samosprávou. Vakcinačné tímy PSK budú v čase od 10.00 do 17.00 hod. pripravené zaočkovať všetkých záujemcov o vakcínu proti koronavírusu pred Zimným štadiónom na Chemlonskej ulici vedľa nákupného parku. Ide o strategické, ľahko dostupné miesto s dobrými parkovacími a kapacitnými možnosťami. V prípade nepriaznivého počasia sa očkovanie presunie do priestorov štadióna. Kraj má na tento účel k dispozícii pre všetky tri očkovacie dni spolu 1000 jednodávkových vakcín Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson.

Prešovský samosprávny kraj prostredníctvom svojej očkovacej služby vyočkoval už takmer 196- tisíc vakcín proti koronavírusu. Z toho 20-tisíc vakcín podala výjazdová očkovacia služba PSK priamo v obciach kraja, v obchodných centrách, výrobných spoločnostiach a z ulice. Po zadefinovaní pravidiel očkovania treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu je kraj pripravený spustiť tretie preočkovanie vo svojich veľkokapacitných centrách.

V Prešove 9. septembra 2021

Daša Jeleňová

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie