Grantový systém PSK na rok 2009

Kraj podporí projekty v športe, kultúre a sociálnych službách

Prešovský samosprávny kraj bude v tomto roku podporovať rôzne aktivity v kraji prostredníctvom Všeobecne záväzného nariadenia PSK č. 15/2008. Poslanci na svojom februárovom zasadnutí schválili grantovú schému na rok 2009. Uzávierka žiadostí je 30. apríla.

Na tento rok je v troch programoch - šport, kultúra a sociálne služby, k dispozícii spolu 579 565 € (17,46 miliónov Sk). Vo všetkých prípadoch je podmienkou spolufinancovanie zo strany žiadateľa. Dotácia PSK môže dosiahnuť maximálne 60 percent z celkových nákladov projektu. Kraj podporí len projekty realizované v roku 2009.

Do výberového konania budú prijaté len žiadosti podané v predpísanom čase, na predpísanej žiadosti, ktorá obsahuje rozpočet a všetky povinné prílohy. Ku každej žiadosti vypracuje Odbor financií PSK stanovisko. Takto spracované žiadosti o dotáciu odbor financií postúpi na posúdenie príslušnej komisii. V rámci programu kultúra bude projekty posudzovať Komisia kultúry a národnostných menšín pri Zastupiteľtsve PSK, projekty v programe sociálne služby posúdi Komisia sociálna pri Z PSK a projekty v programe šport špeciálne vytvorená komisia, ktorú schválil krajský parlament.
Všetky žiadosti spolu s prijatým uznesením komisie budú predložené na rokovaní Zastupiteľstva PSK a o pridelení dotácie rozhodnú poslanci na svojom zasadnutí. Na základe rozhodnutia poslancov bude so žiadateľom uzatvorená zmluva, ktorá bude obsahovať výšku, účel dotácie a spôsob zúčtovania.

Žiadatelia musia svoje projekty doručiť (osobne alebo doporučenou poštou) do 30. apríla v obálke označenej „VZN č. 15/2008 – žiadosť“ na adresu

Úrad Prešovského samosprávneho kraja
Odbor financií
080 01 Prešov

Kompletná výzva, kde sú uvedené ciele a charakteristika projektov, je uverejnená na webovej stránke www.po-kraj.sk. Všetky informácie žiadatelia nájdu na úradnej tabuli, v časti poskytovanie dotácií – grantové schémy na rok 2009. Sú tam uvedené aj všetky povinné prílohy, formuláre a spôsob podávania projektov.

Podporované programy:

Program ŠPORT
Opatrenie 1.1 - Šport pre všetkých – usporiadanie masových telovýchovných a športových akcií
Opatrenie 1.2 - Výstavba, rekonštrukcia a opravy športovísk a ich vybavenie športovým zariadením
Opatrenie 1.3 – Športový reprezentant

Program KULTÚRA
Opatrenie 2.1 – Nehmotné kultúrne dedičstvo – živá kultúra
Opatrenie 2.2 - Obnova kultúrnych pamiatok a pamätihodnotí obce

Program SOCIÁLNE SLUŽBY
Opatrenie 3.1 – Výstavba, rekonštrukcia, oprava zariadení sociálnych služieb a ich vybavenie
Opatrenie 3.2 - Podpora podujatí organizovaných pre skupiny obyvateľov odkázaných na sociálne služby

Prešov 24. februára 2009