Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Leto vo vranovskej knižnici

Čarovné štvrtky v knižnici

Prázdninový program vo Vranove pre malých i veľkých

Rozprávkový štvrtok zažili 16. júla všetci, ktorí prišli stráviť prázdninový deň do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou. V knižnici ich čakalo Bábkové divadlo na potulkách rozprávkovým svetom - zážitkové čítanie slovenských ľudových rozprávok spojené s bábkohrou účastníkov a hľadaním skrytých talentov. „Po dvoch vydarených letných štvrtkoch, ktoré sme nazvali tanečný a tvorivý, sme dnes zažili rozpravkový. Opäť prišlo veľa detí aj dospelých a spoločne sme v knižnici vytvorili nádhernú tvorivú atmosféru a ocenili nadané deti,“ skonštatovala riaditeľka knižnice, Emília Antolíková.

Stretnutia vo Vranove sa konajú v rámci projektu Z ulice s Jednotou do knižnice. Pripravila ho Hornozemplínska knižnica počas letných prázdnin, „aby sme podporili aktívne a zmysluplné využívanie voľného času detí a mládeže,“ vysvetlila riaditeľka knižnice. Túto aktivitu podporila Coop Jednota v rámci grantového programu Nech sa nám netúlajú.

Každý júlový štvrtok o desiatej hodine sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou, alebo v blízkom okolí konajú zaujímavé aktivity pre deti, mládež, dospelých aj seniorov, pre zamestnaných aj nezamestnaných, pre všetkých, ktorí príjmu pozvanie. Sú organizované zaujímavo, formou tvorivých dielní, ktoré vedú odborní pracovníci knižnice, ale aj iní odborníci z radov priateľov knižnice.

Viac ako 50 účastníkov od detí cez mládež po dospelých a mamičky nás uistili, že knižnica je miestom stretnutia, kde si možno požičať knihu o tanci, ale tanec si aj vyskúšať. Naučiť sa niečo nové a spoznať priateľov,“ teší sa záujmu verejnosti Emília Antolíková.

Na všetkých záujemcov ešte vo vranovskej knižnici čaká 23. júla Hravý štvrtok - (Ne)poslušné písmenká a cyklus 30. júla uzatvorí Dobrodružný štvrtok - Po stopách Robinsona, kedy je pripravená čítačka dobrodružných príbehov spojená s opekačkou.


***


Vranov nad Topľou 16. júla 2009


Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 17.07.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť