Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

PSK: na staré čísla sa už nedovoláte

Nová ústredňa pomôže telefonujúcim

Prešovčania budú volať do Bruselu v rámci miestnych hovorov

Prešovský samosprávny kraj má od 23. apríla platné už len nové telefónne čísla s predvoľbou 7081. Všetky kontakty priamo na jednotlivých pracovníkov sú uvedené na webovej stránke, pomôcť však môže aj informačná linka 7081 111.

Nová ústredňa využíva technológiu IP telefónie, teda funguje na báze internetového protokolu. „Na všetky telefóny, ktoré sú zaregistrované v tejto ústredni, volajú občania ako do Prešova,“ vysvetľuje prednosti riaditeľ Úradu PSK Stanislav Kubánek: „Aj naše pracoviská v Poprade, takisto zastúpenie v Bruseli, majú telefónne číslo s prešovskou predvoľbou 051, nasleduje číslo 7081 a príslušná klapka priamo na pracovníka. Nikoho to nemusí znepokojovať, je to v poriadku. Ľudia, ktorí na tieto čísla budú volať z Prešova, zaplatia ako za normálny miestny hovor, aj keď budú komunikovať s našimi kolegami v Bruseli. Volajúci z celého Slovenska zase zaplatia ako za normálny medzimestský hovor do Prešova.“

Krajská samospráva obstarala novú telefónnu ústredňu koncom minulého roka. V uplynulom období boli v rámci skúšobnej prevádzky paralelne aktívne staré i nové čísla. Stará ústredňa definitívne končí dnes. Do šrotu však nepôjde, pretože ju bude využívať Divadlo Jonáša Záborského v Prešove.

Technologicky vyspelá ústredňa umožní občanom kvalitnejšie a bezproblémové telefonické spojenie pri vybavovaní svojich záležitostí.

„Jednou z nesporných predností technológie IP telefónia je zníženie prevádzkových nákladov. Zjednodušila sa správa telefónov a evidencia hovorov. To bolo pre nás veľmi dôležité,“ zdôrazňuje S. Kubánek.

***

Prešov 22. apríla 2010

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 22.04.2010 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť