Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Cestári „zdvihli“ most v Novej Ľubovni

Do zimnej sezóny mostný objekt sprejazdnia

Cestári Prešovského kraja včera špeciálnou technológiou zdvihli most v Novej Ľubovni, ktorý poškodili tohtoročné povodne. Spojenie totiž od leta zabezpečoval len pontónový most, ktorý by nebolo možné používať v zimnom období. Most je už v pôvodnej nivelete a pokračujú rekonštrukčné práce na jeho sprejazdnení. Treba dobetónovať stredový pilier a mostné závery. „Všetko prebieha podľa harmonogramu. Hoci práce budú pokračovať, najťažšiu časť máme za sebou – most sme vrátili do pôvodnej výšky,“ potvrdil riaditeľ Správy a údržby ciest PSK Vladimír Kozák. Ako zdôraznil, „nevedeli sme, či sa nám to podarí. Použitou technológiou sme ušetrili obrovské finančné prostriedky, ktoré by sme museli vynaložiť na stavbu nového mostu.“

Ak budú práce pokračovať doterajším tempom, v zimnej sezóne už budú vodiči jazdiť cez zrekonštruovaný pôvodný mostný objekt. Podobnú technológiu chcú cestári v najbližších dňoch využiť aj pri moste Plaveč, ktorý tiež poškodili tohtoročné povodne.

Povodne v Prešovskom kraji v tomto roku poškodili 12 mostov, pričom takmer všetky z nich sa nachádzajú v okresoch Stará Ľubovňa a Kežmarok. Náklady na ich opravu sú predbežne odhadnuté na 4,7 mil. €.
Celkové náklady a škody spôsobené povodňami a mimoriadnymi situáciami v máji a júni v Prešovskom kraji dosiahli 23,7 mil. €.

Prešov 15. októbra 2010

Veronika Fitzeková

Fotogaléria:

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

Publikované: 15.10.2010 / Aktualizované: 15.10.2010 HoreTlačiť