Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Hlasovanie potrvá do 12. septembra

Stredoškoláci v kraji sú hrdí najmä na historické pamiatky

Logo súťaže 10 NAJOd dnešného sa začína finále súťaže 10 NAJ, v ktorej študenti stredných škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja predstavujú najkrajšie miesta Európy a prešovského regiónu. Na webovej stránke Prešovského samosprávneho kraja je od dnešného dňa uverejnených 11 prezentácií, ktoré v doterajšom internetovom hlasovaní získali 7 706 hlasov. Práce ukazujú, že žiaci v kraji sú hrdí najmä na historické pamiatky – hrady, mestá, Tatry, z EÚ vedie rímske koloseum, Eiffelova veža, Stonehenge či Alpy.

Semifinále trvalo od 1. júla do 11. augusta, pričom 22 prác do semifinálového kola vybrala sedemčlenná komisia. „Hlasujúci, ktorých bolo 6 528, poriadne zamiešali poradím. Do finále sa prebojovali aj prezentácie zo 14. až 16. miesta. Napokon je vo finálovom kole zaradených 11 študentských prác, pretože dve získali rovnaký počet hlasov,“ priblížila vedúca Zastúpenia PSK v Bruseli Natália Tarasovová. dekoračný obrázok

O finálové ceny súťažia prezentácie stredoškolákov zo šiestich okresov. Na prvom mieste je momentálne prezentácia študentov z Gymnázia v Lipanoch, len o niekoľko hlasov menej má práca študentov z vranovského gymnázia. O hlasy sa uchádzajú aj prezentácie študentov zo Spojenej školy vo Svidníku, z Gymnázia v Medzilaborciach, zo SOŠ technickej v Starej Ľubovni a z troch prešovských škôl - z Gymnázia J. A. Raymana, SOŠ podnikania a Pedagogickej a sociálnej akadémie. „Všetci ešte stále majú šancu zvíťaziť. Internetové hlasovanie bude ukončené 12. septembra.Verím, že si návštevníci našej stránky prezentácie pozrú a zapoja sa do hlasovania. Študenti boli veľmi tvoriví a ich práce sú rozhodne zaujímavé. Stojí za to vidieť ich,“ zdôrazňuje N. Tarasovová.

Autori piatich najlepších prezentácií získajú aj zaujímavé ceny – pobyt v Bruseli i vo Vysokých Tatrách, digitálny fotoaparát, externý disk a USB kľúč. O poradí rozhodne výlučne internetové hlasovanie.

„V každom prípade vybraných 11 finálových prác bude prezentovaných počas Týždňa európskych miest a regiónov Open Days v Bruseli začiatkom októbra a tiež počas dňa otvorených dverí na Úrade PSK,“ potvrdil predseda PSK Peter Chudík.

Súťaž prezentácií 10 NAJ sa koná v rámci Open Days 2010. Prešovský kraj už v minulosti v rámci tejto celoeurópskej aktivity pripravil deň otvorených dverí alebo podujatie Tak chutí Európa, tak chutí Prešovský kraj.

Súťaž 10 NAJ vyhlásil PSK v apríli s cieľom budovať pocit hrdosti na región, spoznávať Európsku úniu a trénovať počítačové zručnosti.Do súťaže prišlo spolu 62 prezentácií z desiatich okresov.

***

Prešov 12. augusta 2010

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

Hlasujte v súťaži 10 NAJ

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 12.08.2010 / Aktualizované: 12.08.2010 HoreTlačiť