Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Lákadlom sú pracovné terapie

Domov sociálnych služieb (DSS) v Sabinove vo štvrtok 23. septembra otvorí svoje brány pre verejnosť. Po prvýkrát sa tam uskutoční deň otvorených dverí. Návštevníci uvidia bežný deň klientov v zariadení. „Naším cieľom je ukázať, že byť klientom takéhoto zariadenia nie je žiadna hanba a pracovníci robia všetko pre to, aby sa klienti cítili ako doma,“ približuje riaditeľka DSS PhDr. Anna Homzová. Ako doplnila, „chceme odkryť tak trochu tabuizovanú tému života postihnutých ľudí v zariadeniach sociálnej starostlivosti.“ Deň otvorených dverí je určený nielen pre odbornú, ale aj pre širokú verejnosť.

Obyvatelia zariadenia sa v rámci pracovných terapií venujú činnostiam, ktoré by doma nevykonávali – maľovanie, aranžovanie, práca s papierom a kukuričným šúpolím, batik, patchwork, tkanie, vyšívanie, navliekanie korálok, pletenie košíkov...

Hoci klienti sociálnych zariadení v Prešovskom kraji sa každoročne prezentujú na Dni bez bariér, deň otvorených dverí sa koná po prvýkrát. „Príďte sa k nám pozrieť, aké služby klienti môžu využívať, aké aktivity vykonávajú, ako klienti bývajú, ako sa stravujú...“ pozýva A. Homzová.

Deň otvorených dverí vo štvrtok potrvá od desiatej do 14-tej hodiny. Je jednou z plánovaných aktivít v rámci realizovaného projektu vzdelávania zamestnancov piatich zariadení poskytujúcich sociálne služby v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.

***

Prešov 21. septembra 2010

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 23.09.2010 / Aktualizované: 24.09.2010 HoreTlačiť