Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Nová cesta v Brezove

Zmodernizované spojenie Giraltovce - Bardejov

Obyvatelia obce Brezov sa dočkali novej cesty - prvý májový piatok, 7. mája, bol otvorený zrekonštruovaný úsek cesty III. triedy v Brezove. O slávnostné prestrihnutie pásky sa postaral predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška a riaditeľ Úradu PSK a poslanec NR SR Stanislav Kubánek.

„Tento úsek cesty medzi Giraltovcami a Bardejovom patril medzi najhoršie. Nový asfaltový koberec bol položený v dĺžke jedného kilometra,“ priblížil S. Kubánek. Ako zdôraznil, ide o dôležitú trasu, ktorá bola ešte pred rokom v dezolátnom stave: „Po zimnej sezóne sa jej stav výrazne zhoršil. Vyšší územný celok však našiel finančné zdroje na túto investičnú akciu a komunikáciu sa nám v tomto roku podarilo zrekonštruovať.“ Celkové náklady na rekonštrukciu úseku dosiahli objem 98 000 €.

V tomto roku oslavuje obec Brezov v okrese Bardejov okrúhle jubileum – 765. výročie svojej existencie. „Určite najkrajší darček dostali Brezovčania už v predstihu,“ uzavrel Stanislav Kubánek.

Prešovský samosprávny kraj spravuje 2 438 kilometrov ciest II. a III. triedy, ktoré prevzal do svoje pôsobnosti v roku 2004. Odvtedy do ich modernizácie investoval už viac ako 66 miliónov eur.

Prešov 10. mája 2010

Veronika Fitzeková

Fotogaléria:

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

Publikované: 11.05.2010 / Aktualizované: 12.05.2010 HoreTlačiť