Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

PSK: zmluvy s dopravcami sú podpísané

 

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík dnes predpoludním podpísal dodatky k zmluvám so štyrmi verejnými autobusovými dopravcami v kraji – SAD Prešov, SAD Humenné, SAD Poprad a Bus Karpaty Stará Ľubovňa.

Dodatok zabezpečuje špeciálne tarifné podmienky a osobitné cestovné pre viaceré kategórie. Sú to zamestnanci dopravných spoločností zabezpečujúcich služby vo verejnom záujme, bývalí zamestnanci, ktorí boli v rámci organizačných zmien presunutí do dodávateľských organizácií a deti zamestnancov do doby skončenia stredoškolského alebo vysokoškolského štúdia, maximálne však do veku 26 rokov. Títo všetci budú platiť jednosmerné osobitne cestovné vo výške päť centov za každých začatých 50 kilometrov.

„Náš návrh bol, aby platili desať centov, ale keďže chceme systém harmonizovať s Košickým krajom, prispôsobili sme tarifu susednému regiónu,“ podotkol predseda PSK Peter Chudík. Ako ďalej zdôraznil, „neakceptovali sme celé rozhodnutie ministerstva dopravy z januára 2009.“

Osobitné cestovné budú však platiť aj manželia a manželky zamestnancov a bývalých zamestnancov, vdovy, vdovci a tiež siroty do doby skončenia stredoškolského alebo vysokoškolského štúdia, maximálne však do veku 26 rokov. U nich však ide o osobitné cestovné, ktoré predstavuje približne 50 %.

Všetky spomínané skupiny budú musieť mať čipovú kartu, aby bolo na konci roka možné kvantifikovať únik tržieb. Budú sa tiež musieť preukazovať preukazom zamestnanca alebo preukazom rodinného príslušníka. Nové tarifné podmienky pre vybrané kategórie cestujúcich začnú v Prešovskom kraji platiť od 1. júna.

Predseda odborového zväzu KOVO Emil Machyna sa v piatok zoznámil s rozsahom uvedených zliav, ktorý je podľa neho dostatočný a potvrdil, že v Prešovskom kraji nedôjde k štrajku vodičov autobusov.

***

Prešov 31. mája 2010

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 31.05.2010 / Aktualizované: 31.05.2010 HoreTlačiť