Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

PSK zmodernizoval zatiaľ šesť stredných škôl

Koncom septembra bude ukončená rekonštrukcia Spojenej školy na ul. Ľ. Podjavorinskej v Prešove. Bude to už šiesta stredná škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, opravená zo zdrojov EÚ. „Škola na zateplenie získala 1,2 mil. € z Regionálneho operačného programu, Infraštruktúra vzdelávania,“ informovala dnes na tlačovej konferencii Svetlana Pavlovičová, vedúca odboru SO/RO pre ROP.

Krajská samospráva získala z Regionáneho operačného programu na rekonštrukciu stredných škôl 15 mil. €. „O nenávratný finančný príspevok požiadalo 26 škôl, z toho úspešných bolo 18,“ upresnila S. Pavlovičová. Práce prebiehajú od začiatku tohto roka, pričom päť škôl je už definitívne opravených. Sú to Stredná odborná škola (SOŠ) A. Warhola v Medzilaborciach, Obchodná akadémia v Humennom, SOŠ v Lipanoch, Hotelová akadémia O. Brűcknera v Kežmarku a SOŠ technická v Prešove.

Rekonštrukcie sa týkajú škôl v deviatich okresoch – Bardejov, Humenné, Sabinov, Vranov nad Topľou, Kežmarok, Medzilaborce, Stará Ľubovňa, Svidník a Prešov. V krajskom meste, kde študuje viac ako 10 000 žiakov, bude opravených najviac stredných škôl – sedem. Práve prešovská škola, Gymnázium Konštantínova 2 získala na modernizáciu najvyšší finančný príspevok – 1,7 mil. €.

Ako zdôraznila S. Pavlovičová, všetky realizované projekty sú zamerané na znižovanie energetickej náročnosti: „Na školách sa realizuje zatepľovanie, výmena okien, oprava striech, rekonštrukcia tepelného, prípadne energetického hospodárstva, či výmena vnútorného zariadenia. To umožní znižovať pasívny dlh týchto budov a zvyšovať kvalitu edikačného procesu.“

Na stredných školách v pôsobnosti PSK študuje vyše 36 000 žiakov, o 817 menej ako v predchádzajúcom školskom roku.

Rozpočet na oblasť vzdelávania v roku 2010 v Prešovskom kraji dosahuje 62 mil. €. V kraji je v súčasnosti 82 škôl, na ktorých pracuje takmer 4 400 zamestnancov, z toho vyše 3 100 pedagogických a 1250 nepedagogických pracovníkov.

***

Prešov 21. septembra 2010

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 23.09.2010 / Aktualizované: 23.09.2010 HoreTlačiť