Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Pre Mišku nahrali takmer 2400 €

Výťažok z turnaja umožní náročnú liečbu v Piešťanoch

 

V pondelok 28. marca sa uskutočnil už štvrtý ročník benefičného bowlingového turnaja o putovný pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petra Chudíka. Spolu 64 účastníkov z celého kraja zhodilo 11 948 kolkov.

„Podarilo sa nám nahrať sumu 2 389,60 €. Výťažok sme sa rozhodli venovať pre Mišku Kriškovú z Popradu. Toto 12,5-ročné dievčatko je sedem rokov v bdelej kóme. Peniaze prispejú na jej náročnú liečbu a rehabilitáciu,“ zdôraznil P. Chudík.
Ako potvrdil Miškin otec, „Miška sa narodila ako zdravé dievčatko. Nečakané zdravotné ťažkosti vo veku päť rokov si vyžiadali viacero operácií, napokon však Miška upadla do bdelej kómy, v ktorej je dodnes.“ Rodičia Mišku vozia do Špeciálnej školy v Poprade, navštevuje aj odbornú rehabilitáciu v Kežmarku. Miške pomáha vysokointenzívna individuálna rehabilitácia podľa poznatkov kozmickej medicíny v rehabilitačnom centre Adeli v Piešťanoch.

Na benefičnom bowlingovom turnaji sa stretli osobnosti a celé spektrum spoločenského života nielen z Prešova, ale z celého kraja. Okrem Prešovského samosprávneho kraja svoje družstvá postavili mestá Prešov a Svidník, Prešovská univerzita, novinári, DEXIA banka a viaceré súkromné spoločnosti, ako napríklad C.M.R. Slovakia, Movyrob, či SpravbytKomfort. Svoje vlastné družstvo postavila aj firma 4 SPORT, ktorá celý turnaj tradične organizuje.

V každom zo 16 štvorčlenných tímov bola zastúpená jedna žena. Do finále postúpilo najlepších osem družstiev. V konečnom poradí napokon prvenstvo získal tím PKB invest (1222 bodov), čím odsunul na druhú priečku doterajšieho víťaza troch ročníkov - Prešovský samosprávny kraj (1176 bodov). Tretie miesto patrilo družstvu spoločnosti C.M.R. Slovakia (1100 bodov). Najlepšími hráčmi turnaja boli členovia družstva PKB invest – Peter Halický (191 kolkov) a Anna Halická (173 kolkov).

Aj v predchádzajúcich troch ročníkoch benefičného bowlingového turnaja boli podporené deti – z Domova sociálnych sociálnych služieb v Giraltovciach a detského stacionára pri DSS na Volgogradskej ulici v Prešove. Minulý rok bol výťažok určený pre Mariannku Michlišinovú z Proča.

***

Prešov 29. marca 2011

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 29.03.2011 / Aktualizované: 29.03.2011 HoreTlačiť