Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Tri ocenenia pre PSK

Propagačné materiály bodovali v súťaži

V súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2010 získal Prešovský samosprávny kraj až tri umiestnenia. Dnes popoludní sa v Banskej Bystrici koná slávnostné vyhodnotenie súťaže spojené s vernisážou, na ktorom si zástupcovia krajskej samosprávy prevezmú ocenenia.

V kategórii knihy o kraji a regióne získal PSK druhé miesto za obrazovú publikáciu Vitajte v Prešovskom kraji. V kategórii propagačné materiály o kraji a regióne kraj obsadil druhé miesto s kolekciou desiatich tematických brožúr zameraných jednotlivo na pamiatky UNESCO, národné parky, hrady a zámky, drevenú architektúru, kúpeľníctvo a aquaparky, ubytovanie a gastronómiu... V tej istej kategórii patrí PSK aj tretia priečka za bulletiny Jar a leto v Prešovskom kraji a Jeseň a zima v Prešovskom kraji.

„Je to veľké povzbudenie,“ neskrýva radosť župan Peter Chudík: „V rámci našich obmedzených finančných možností sa snažíme robiť atraktívne, na pohľad príťažlivé materiály a zdá sa, že sa nám to darí.“ Série propagačných materiálov vydala krajská samospráva v uplynulých rokoch z vlastných zdrojov. Obrazová publikácia je výsledkom projektu, ktorý bol financovaný z Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovensko 2007 – 2013. Päťjazyčnú obrazovú publikáciu, ktorú pre kraj vyrobila spoločnosť AB ART press, sa podarilo vydať v náklade 7 500 kusov.

Z účastníkov za Prešovský kraj bolo úspešné aj mesto Sabinov, ktoré získalo mimoriadne ocenenie za obrazovú časť knihy Sabinov – mesto v premenách času.

Súťaž Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku vyhlasuje a organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou. V tomto roku sa uskutočnil štvrtý ročník.

Víťazné exponáty tvoria putovnú výstavu, ktorá je dnes otvorená v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Postupne si ju budú môcť pozrieť obyvatelia Piešťan, Rožňavy, Veľkého Krtíša, Lučenca a Žiliny. V našom kraji bude výstava prístupná v Ľubovnianskej knižnici v Starej Ľubovni od 20. septembra do 7. októbra.

***

Prešov 23. marca 2011

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Na stiahnutie:

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 23.03.2011 / Aktualizované: 23.03.2011 HoreTlačiť