18. zasadnutie Komisie kultúry a národnostných menšín pri ZPSK ( 23.01.2020)

Termín zasadnutia:

23. január 2020 o 13:00 hod.

Miesto konania:

Úrad Prešovského samosprávneho kraja, Námestie mieru 2, Prešov (zasadacia miestnosť – 5. posch.)

1. Otvorenie 18. zasadnutia Komisie kultúry a národnostných menšín pri Z PSK.
  2. Kontrola uznesenia z predchádzajúceho zasadnutia, schválenie programu, určenie overovateľa uznesenia a zápisnice.
  3. Výzva Mikroprogram PSK na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie pre rok 2020 v zmysle VZN PSK č. 78/2019 o poskytovaní dotácií z vlastných príjmov Prešovského samosprávneho kraja (Ing. Juraj Panov, odbor strategického rozvoja a projektového riadenia).
  4. Predfinancovanie a spolufinancovanie mikroprojektov kultúrnych organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.
  5. Schválenie finančných prostriedkov v rámci výzvy CLT01 z programu „Podnikanie v kultúre, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“ vyhlásenej Úradom vlády SR (nórske fondy) pre projekt „Obnova hradu Ľubovňa (NKP 975 Vs)– rekonštrukcia severovýchodnej hradby a 3. nádvoria."
  6. Schválenie finančných prostriedkov v rámci výzvy z programu ENI Cezhraničná spolupráca Maďarsko – Slovensko – Rumunsko - Ukrajina 2014 – 2020 pre projekt  „Karpatská  hviezdna  dráha.“
  7. Schválenie finančných prostriedkov v rámci výzvy z programu ENI Cezhraničná spolupráca Maďarsko – Slovensko – Rumunsko - Ukrajina 2014 – 2020 pre žiadateľa Podduklianske osvetové stredisko.
  8. Knižnično-informačný systém pre knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK.
  9. Rôzne
  10. Záver

Mgr. art. Juraj Bochňa, ArtD. v. r.
predseda komisie

Mgr. Emília Antolíková, v. r.
sekretár komisie

Oddelenie organizačné a registratúry

Kontakt: 051 / 70 81 311

Tasr - Tablet TV - Logo PSK - symbolický obrázok k záznamom živého vysielania Zastupiteľstva PSK