6. zasadnutie (22.6.2010)

Dňa 22. júna 2010 o 10.00 hod.

sa v malej zasadačke Obvodného úradu v Prešove, Námestie mieru č. 3 uskutoční

6. zasadnutie Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja

6. zasadnutie ZPSK konané dňa 22. júna 2010 bolo v priebehu zasadnutia ukončené (prerušené) z dôvodu neprítomnosti nadpolovičnej väčšiny poslancov.

Z uvedeného dôvodu v zmysle § 11, ods. 3 zákona NR SR č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov, s prihliadnutím na čl. VI bod 3 Rokovacieho poriadku Zastupiteľstva PSK zvoláva predseda Prešsovského samosprávneho kraja

na prerokovanie zostávajúceho programu 6. zasadnutia Zastupiteľstva PSK nové zasadnutie, ktoré sa uskutoční

dňa 29. júna 2010 o 14.00 hod.

v malej zasadačke Obvodného úradu v Prešove, Nám. mieru č. 3.

Pokračovanie 6. zasadnutia PSK - 29. júna 2010 - program nového zasadnutia

Program:

1. Otvorenie a voľba návrhovej komisie.
  2. Informatívna správa o plnení uznesení Zastupiteľstva PSK.
  3. Návrh plánu kontrolnej činnosti ÚHK PSK na II. polrok 2010.
  4. Návrh Zásad vybavovania sťažností a petícií v PSK.
  5. Informatívna správa o povodniach a havarijných situáciách v mesiacoch máj - jún 2010 na cestách vo vlastníctve PSK.
  6. Regionálny operačný program, Opatrenie 5.1 Regionálne komunikácie zabezpečujúce dopravnú obslužnosť regiónov – schválenie projektových návrhov.
  7. Monitoring Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja PSK 2008 - 2015 – vyhodnotenie akčného plánu za rok 2009.
  8. Regionálny operačný program, Opatrenie 4.1d neinvestičné projekty (rozvojové dokumenty regiónov) - schválenie projektových žiadostí.
  9. Národný projekt „Budovanie kapacít regionálnej samosprávy pre implementáciu verejných politík prostredníctvom programov a projektov financovaných Európskou úniou“.
  10. Informatívna správa o činnosti odboru SO/RO pre ROP za II. polrok 2009 a I. štvrťrok 2010.
  11. Koncepcia dopravy vo verejnom záujme pre PSK.
  12. Generel pre dopravnú infraštruktúru, oblasť Prešov.
  13. Integrovaný dopravný systém pre PSK.
  14. Návrh VZN PSK č. 20/2010 o podmienkach poskytovania finančného príspevku akreditovanému subjektu, právnickej osobe, fyzickej osobe alebo obci na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately na území PSK.
  15. Správa o výsledku kontroly účtovných a finančných výkazov vo vzťahu k vykázaným výsledkom hospodárenia ostatných subjektov verejnej správy za rok 2009 vykonanej Najvyšším kontrolným úradom SR v PSK.
  16. Návrh na zmenu členov orgánov ARR PSK v zmysle platných stanov ARR PSK.
  17. Návrh členov správnej rady a kandidátov na členov dozornej rady Ľubovnianskej nemocnice, n. o., Stará Ľubovňa.
  18. Návrh na menovanie členov orgánov NEFO PSK, n. f.
  19. Návrh na zmeny v sieti stredných škôl a školských zariadení SR.
  20. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK – prípady hodné osobitného zreteľa.
  21. Schválenie dotácie pre základné umelecké školy, jazykové školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti cirkvi a súkromných zriaďovateľov.
  22. Rôzne.
  23. Interpelácie poslancov.
  24. Záver.

Ďalšie informácie k uskutočnenému zasadnutiu:

Oddelenie organizačné a registratúry

Kontakt: 051 / 70 81 311

TASR TV - Logo PSK - symbolický obrázok k záznamom živého vysielania Zastupiteľstva PSK

Publikované: 10.06.2010 / Aktualizované: 21.10.2010 HoreTlačiť